Magjia e NBA, mbreti James, dhunë dhe spektakël (Video)

NBA padyshim që është liga më e fortë e basketbollit në botë. Ndeshjet e Play Of-it po vazhdojnë të dhurojnë spektakël dhe gjëra të veçanta në basketboll. Sfida e pestë mes Cleveland dhe Chicagos ka dhuruar spektaklin e radhës mbrëmë.

Le Bron James e pati një nga netët e tij magjike duke dhuruar shoë basketbollistik në fushë. James shënoi 38 pikë dhe bëri 12 kërcime në fitoren e Cleveland me rezultat 106-101.

Malazezi Mirotic bëri një mrekulli në këtë sfidë duke shënuar një trepikësh nga më shumë se gjysma e fushës.

Në këtë supersfidë pati edhe dhunë pasi që Gibson e goditi me shkelëm basketbollistin, Dellavedova.

https://www.youtube.com/watch?v=vE3hmSuvD88

- Advertisement -

MË TË FUNDIT