MADHESHTORE – Shpaloset flamuri gjigant kombëtar në plazhin e Marseilles (Video)

Ashtu siç është paralajmëruar, është shpalosur flamuri gjigant kombëtar nga tifozat Kuq e Zi në plazhin e Marseilles.

Qyteti bregdetar francez është mikpritës i duelit të madh mes Shqipërisë dhe Francës, e i cili zhvillohet sonte mbrëma.

Tifozat Kuq e Zi kishin paralajmëruar shpalosjen e një flamuri gjigant kombëtar, dhe ashtu edhe ndodhi, shkruan Telegrafi.

Telegrafi ka qenë prezent me anë të reporterëve të dërguar në Francë, ku na kanë dërguar imazhe të drejtpërdrejta të cilat u transmetuan LIVE për shpalosjen e flamurit gjigant në faqen zyrtare të Telegrafi Sport në Facebook.

Flamuri u shpalos në plazhin Prado.

Shikoni videot e shpalosjes së flamurit më të bukur në botë:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT