Madhështore, ja çfarë bëri sot komuna e Skenderajt për fëmijet me nevoja të veçanta

Komuna e Skenderajt sot ka organizuar shëtitjen njëditore për nxënësit e klasave me nevoja të veçanta.

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, theksoi se do të angazhohemi që këta persona të kenë trajtimin e duhur dhe meritor.

Nxënësit do ta kalojnë ditën në Parkun e Gërmisë, ku do të jenë së bashku me mësimdhënësit, një kujdestar familjar dhe OJQ-të që merren me këta fëmijë.

Image may contain: one or more people and outdoorImage may contain: 9 people, people smiling, people standing, suit and outdoorImage may contain: one or more people, people playing sport, basketball court, tree, outdoor and natureImage may contain: one or more people, people standing, people sitting, tree, crowd, outdoor and nature

- Advertisement -

MË TË FUNDIT