Lunacek, “topi” në duar e qeverisë

Eurodeputetja Ulrike Lunacek, gjatë vizitës në Prishtinë, deklaroi për mediet se “topi” i ka mbetur në duar Qeverisë së Kosovës dhe Parlamentit, në proceset në vazhdim lidhur me liberalizimin e vizave. Lunacek apeloi që mos të kërkohet azil në vendet e BE-së, sepse dëmtohet procesi i liberalizimit. /rel/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT