Mike Perry u largua nga Arena Antel në Uruguaj me një nga hundët më të thyera që do të shihni ndonjëherë.

27-vjeçari u fut në tetëkëndësh në UFC Fight Night me një luftëtar shumë të vlerësuar Vicente Luque të Shtunën.

Dhe dueli ishte shumë  përgjakshëm.

Fakti që Perry vazhdoi edhe pse mbeti me hundë të copëtuar pasi u godit me  gju fluturues në të tretën, është një mrekulli në vetvete.

Luque vazhdoi të fitojë ndeshjen përmes vendimit të ndarë prej 29-28, 28-29, 29-28 për të fituar ndeshjen e tij të gjashtë radhazi.

Post-shfaqja e ESPN konfirmoi më vonë se Mike Perry ishte dërguar në një spital lokal për një skanim CT pasi ekipi i tij tregoi se kishte probleme me frymëmarrjen pas përleshjes, përcjell Indeksonline.

Të dy luftëtarët u larguan me një 50,000 dollarë shtesë nga çmimi Fight of the Night, kështu që të paktën Perry u largua nga Antel Arena me diçka tjetër përveç një hunde të thyer të keqe./Indeksonline