Luftë e pazakontë: Bricjapi me kangurin, cili fiton?

Një takim shumë i pazakontë mes kafshëve…

Dy meshkuj, njëri kangur e tjetri bricjap. U takuan pranë një shtëpie mirëpo ata vendosën të luftojnë me njëri tjetrin për territor, shkruan lajmi.net

Fillimisht kanguri me muskujt e tij të fuqishëm e frikësoi bricjapin mirëpo ai nuk u tërhoq tërësisht, sado që u zmbraps.

Më pas iu afrua dhe tentoi të tregojë se është dhe ai i fuqishëm me brinjët e tij. Pas pak, kanguri largohet më thellë në pyll por bricjapi nisë ta ndjekë pas, sikur do të luftojë gjithsesi me të.

Shikoni videon më poshtë. /Lajmi.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT