Lorik Cana mes legjendave të Marseille (FOTO)

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana ka qene dje në Marseille mes lojtarëve më të mëdhenj të historisë së këtij klubi si Sklobar, Stojkoviç, Tigana, Boli Amoros dhe Jean Pierre Papin.
Padroni i ri i klubit amerikani Franc McCourt, i kish ftuar të gjithë legjendat e OM, për ti dhënë zemër skuadrës së tij para ndeshjes me Lille.
Loriku mbante fanellën e tij të famshme me nr 19 si në kohën kur ishte kapiten i Marseille.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT