Lladrovci e Jashari tifozë të mëdhenj të futbollit, pas ‘Alianz Arenas’ shkojnë në këtë stadium (Foto)

Dyshja e kryetarëve të komunave të Skenderajt dhe Drenasit, Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci po vazhdojnë të tregojnë se janë tifozë të mëdhenj të futbollit, ku pos tjerash janë bërë edhe të pandashëm.

Ata vazhdimisht po janë prezent në ndeshjet e futbollit nga ato më elitare deri tek ato të thjeshta që po luhen vetëm për prestigj.

Më 25 prill Lladrovci dhe Jashari ishin shfaqur në stadiumin e gjigantit gjerman të futbollit, Bayern Munich në ‘Alianz Arena’. Një ditë më pas ata kishin pranuar ftesën nga boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi, që të jenë prezent në duelin e tij të ardhshëm.

Por dy tifozët e Bayernit pas eliminimit të skuadrës së preferuar të tyre i janë rikthyer futbollit vendorë.

Ata sot kanë përcjellur ndeshjen e luajtur në mes Drenicës dhe Lirisë në stadiumin ‘Bajram Aliu’, ndeshje kjo e vlefshme për Vala Super ligën e Kosovës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT