Liverpuli siguron talentin brazilian

 

Liverpuli bën një tjetër goditje të madhe. Pas transferimeve të James Milner, Danny Ings, Adam Bogdan dhe Joe Gomez,  në “Anfield Road” do të luajë sezonet në vazhdim talenti i Hofenhaimit, Roberto Firmino, që aktualisht ndodhet në Kupen e Amerikes, me Brazilin.

Lojtar klasi dhe i shpejtë, Liverpuli ka arritur ta bindë dhe ka rënë dakord me klubin gjerman. Firma ka ardhur në Kili dhe Liverpuli do të paguaj mbi 30 milion euro për brazilianin premtues.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT