Liverpuli kërkon dy top-sulmues

 

Skuadra angleze, Liverpul, pasi zyrtarizoi sot mbrojtësin e talentuar të Charlton Athletic, ka nisur punën për transferimin e një sulmuesi.

Sipas Daily Mail, The Reds kanë refuzuar të paguajnë 32.5 milion funte për Benteken e Aston Villës, dhe ka kthyer shigjetat nga sulmuesi i Juves, Fernando Llorente, i cili me gjasë këtë verë do të largohet nga torinezët.

Në listën e dëshirave është edhe sulmuesi kolumbian i Sevillas, Carlos Baca, por që kushton mbi 30 milion euro./Drenicapress/

 

WARSAW, POLAND – MAY 27: Carlos Bacca of Sevilla celebrates scoring his team’s third goal during the UEFA Europa League Final match between FC Dnipro Dnipropetrovsk and FC Sevilla on May 27, 2015 in Warsaw, Poland. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

- Advertisement -

MË TË FUNDIT