Liverpuli i Klopit shumë i fortë për Chelsean e Mourinjos (video)

 

Liverpuli ka mposhtur Chelsean në ”Stamford Bridges” me rezultat 3-1.

Të parët në epërsi kaluan djelmoshat e Jose Mourinjos me golin e Ramirez.

Në fund të pjesës së parë barazoi Coutinjo me një gol të bukur.

Coutinjo shënoi edhe golin e avantazhit 15 minuta para fundit. E për rezultatin final u kujdes Benteke, 8 minuta para fundit të takimit.

Pas 11 xhirove në Premier League, Chelsea ka 11 pikë dhe zë pozitën e 15 në tabelë, kurse Livepuli ka 17 pikë dhe zë pozitën e shtatë./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT