Liverpuli dhe Arsenali bisedojnë për shkëmbim lojtarësh

 

Dy gjigantët e Premier Ligës, Liverpuli dhe Arsenali, kanë nisur negociatat për shkëmbim lojtarësh. Bëhet fjalë për Rahim Stërlin dhe Theo Walcot.
Strëling është njëri nga talentët më të mirë në botë, dhe kërkohet nga shumë skuadra evropiane. Walcot po ashtu ka cilësi të jashtëzakonshme, por që nuk po gjenë mundësi për t’i dëshmuar ato.
Nëse arrihet ky shkëmbim, Arsenali duhet të derdhë në arkat e Liverpulit edhe 25 milion euro, pasi Stërling vlenë rreth 50 milion euro në treg.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT