Lista e De Biazit anti-Armeni

   

  Trajneri i Kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi ka dalë sot në koferëncë për shtyp për të folur për ndeshjen me Armeninë që do të luhet në 29 mars dhe është e vlefshem për eleminatoret e europianit “Francë 2016”.

  Tekniku italian ka shpallur edhe listën e 23 futbollistët që ka grumbulluar për këtë përballje.

  “Forca e Shqipërisë është grupi, prandaj të gjithë këta futbollistë ndodhen këtu. Kam ftuar ata lojtarë që po kalojnë një formë të mirë pasi i kam ndjekur me kujdes gjatë gjithë kësaj periudhe dhe mendoj se do të japin maksimumin edhe ndaj Armenisë.

  Luajmë ndaj një kundërshtari aspak të lehtë dhe për ta kaluar me sukses duhet të mbështetemi te kualitetet tona si dhe të luajmë me zhuarësi. Për formacionin do të vendos gjatë javës pasi të shoh nga afër kondicionin e lojtarëve.”

  Ja lista me 28 futbollistët:

  Portierë

  Etrit Berisha
  Alban Hoxha
  Orges Shehi

  Mbrojtës
  Elseid Hysaj
  Lorik Cana

  Mergim Mavraj
  Ansi Agolli
  Debatik Curri
  Andi Lila
  Arlind Ajeti
  Naser Aliji

  Mesfushorë

  Taulant Xhaka
  Amir Abrashi
  Odise Roshi
  Valdet Rama
  Alban Meha
  Ledian Memushaj
  Ermir Lenjani
  Migjen Basha
  Ergys Kace
  Ervin Bulku
  Burim Kukeli
  Herolind Shala

  Sulmues

  Bekim Balaj
  Sokol Cikalleshi
  Shkelzen Gashi
  Armando Sadiku
  Hamdi Salihi