Lippi: Eksperienca e Allegrit “ringjalli” Juven në Evropë

 

Për ish-trajnerin e Juventusit, Marcelo Lippi, Juventusi ka arritur deri në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve, falë eksperincës së trajnerit Massimiliano Allgerit.
Të gjithë e dimë për sukseset e Contes me Juven, por Allgeri solli në klub eksperiencën evropiane, për të cilen kishte nevojë Juventusi”, ka thënë Lippi.
Lippi ka “porositur” kampionët e Italisë që të mos kenë frikë ndaj Realit, dhe të luajën shanset e tyre.
Juve ndaj Realit nuk duhet pasur frikë dhe duhet luajtur shanset e tyre”, ka shtuar Lippi.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT