Lionel Messi është ende duke i shijuar pushimet përpara se të nis fazën përgatitore me FC Barcelonën. Por, as në kohën e pushimit kur ai ndodhet në plazh nuk ndalon së luajturi futboll, shkruan Gazetasheshi.com.

Ylli argjentinas ndodhet në Karaibe duke i kaluar pushimet, teksa së fundmi është parë në ishullin Antigua & Barbuda duke luajtur futboll në plazh me disa të rinj.

Messi kaloi pak çaste me të disa të rinj dhe me djalin e tij të madh Thiagon.

Videoja e yllit të Barcelonës ka pushtuar gjithandej rrjetet sociale duke u bërë një video virale.

Më poshtë mund ta shihni edhe videon:

SportsCenter

@SC_ESPN

¿Te imaginás estar en la playa, de vacaciones, y que salga un “picadito” con LEO MESSI? ¡Eso mismo le pasó a estos pequeños fanáticos en el Caribe!

3,498 people are talking about this

/Gazeta Sheshi/