Limaj: Thaçit ia kam shpëtuar jetën, u hodha të vritem për të duke e mbuluar me trupin tim (Video)

Fatmir Limaj, sot e ka kundërshtar politik Hashim Thaçin, por ata kanë më shumë vite së bashku se sa të ndarë.

Limaj mysafir në emisionin Oxygen të Besim Dinës ka treguar një detaj nga lufta, kur kishte rrezikuar jetë e vet për të shpëtuar jetën e Hashim Thaçit.

Ai ka thënë se ka qenë një rast gjatë luftës kur ishte hedhur me trupin e tij, mbi atë të Thaçit, që ky të mos vritej.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë ⤵)

Limaj ka thënë se në atë kohë, jeta të gjithë tjerëve ishte më pak e rëndësishme për vendin se sa ajo e Thaçit.

Ndërsa, i pyetur nga moderatori Dina, nëse tash është bërë pishman, Limaj e ka mohuar, duke thënë se sërish do ta bënte nëse do të ktheheshin në atë kohë, ngase ai veprim ishte i rëndësishëm për vendin.

Video e plotë:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT