LIDHI QENTË, ISA MUSTAFA !

LIDHI QENTË, ISA MUSTAFA !

 

Shkruan.RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

*E kam hudhur koken ne torbe dhe do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje. Zagaret e pushtuesit edhe pse  kafshojn hajnisht,nuk lehin sert. Ketyre vetem qente iá peshurrin varrin me lezet. Keta qen te Titos,spiunet e UDB-es dhe OZN-as, i kane ra sakice burrave te kombit prapa kurrizit.Pushka top ju befte! (Reshat Badallaj)

Shkrimin po e nisi me thenjen e Dostojevskit,qe i keshillonte njerzit qe jane nisur ne rruge, te mos gjuajne me gur çdo qen qe leh ne ta se ata vonohen.

Shpeshhere kam shkruar ne gazeten e bekuar e lidere ne Kosove “KOSOVA SOT”,per situaten aktuale politike,per korupcionin,per banden mafioze shterore,per kapot e bandave politike,per argatet dhe spiunet serbian me tradita te moçme antikombetare;vellezerit Devolli,Baton Haxhiun,djalin e Fazli Qelit,spiun i OZN-AS, qe pjella e tij,Batoni eci udhes se babes duke i ndejtur besnik Serbosllavise te Drazh Mihajlit, per Shkelzen Maliqin, qe ne vitin 1981, nga Beogradi, denoi ashper Demonstrata e vitit 1981, per baben e tij, Mehmet Maliqin, qe per idol kishte dhe ne shtepi mbante trobojnicen e kasapit te shqiptareve qe ishte betuar qe asnje plisbardhe shqiptar mos ta le te gjalle ne Kosove, Aleksander Rankoviqin, Minister i Brendshem te asja kohe serbe,Mehmet Maliqi,qeni serbian ka vrare shume shqiptar atdhetar…

Poashtu, kam shkruar edhe per Ibrahim Rugoven,titistin e perbetuar, qe ne Kosove, udhehoqi politiken me pashtruese e nenqmuese qe nuk e njeh historia shqiptare nga njemije e njeqind luftera,per Tahir Zemen-ZEZEN, dhendrin dy here serbe te Gordanes Travices dhe te dytes, qe quhej Liljana Stankoviq. Tahir Zeza, ishte spiun i KOS-it te klubit ushtarak “Shiqeta e vdekjes” dhe kjo ishte arsyeja qe morri pjese ne vrasjen e atdhetareve Rexhep Males dhe Nuhi Berishes…                                                                                                  Kam shkruar edhe per hajnin e Diaspores,Isa Mustafen,titist me i perkdhelur,me libreze zyrtare serbe,bashkepunetori i kryetradhtarit dhe banditit,Rrahman Morina, qe ne kohen e ketyre vagabondeve ndodhen shume maltretime,burgosje, ku kaluan mbi 700.000 (shtateqindmije), shqiptare ne duarte e kriminelve te UDB-es, ku aktoret kryesor ishin zagaret e pushtuesit shqipfoles. Ne kohen e Rahman Morines dhe Isa Mustafes, jane vrare shume shqiptar…                                                                                                                Kam shkruar edhe per Fatmir Limajn,Ramush Haradinaj,Albin Kurtin dhe disa bandit aty rrotull, qe per intersa personale e tradhtuan sovranin dhe u bashkuan dhe u puthen si homoseksual me Isa Mustafen. Albini,Fatmiri,Ramushi dhe disa zagare aty rrotull u bene shume me te poshter se langojt e okupatorit,por kur i´a futi Isa Mustafa, qe u buron vrullshem gjaku serbian, keta te tre te fundi filluhan te lehin se qente e sokakeve,duke menduar se populli shqiptar eshte i marre dhe nuk e kupton hilen e ketyre banditeve dhe hajnave te Kosoves…                                                                                                           Kam shkruar edhe per Hashim Thaçin,Hajredin Kuçin, Kadri Veselin,per banditet Grabovci, se si e vodhen Kosoven,si e shkelen dhe tradhtuan gjakun e Deshmorve te kombit. Keta bandit, qe deri dje lehen dhe u shan ne nane e ne babe si gabelet rrugaç te sokaqeve ne mes vete dhe kunder rivaleve dhe me vone keta u bene bashke dhe jo vetem qe tradhtuan elektoratin,por,popullit i rane sakice dhe hanxhar prapa kurrizit dhe prapa kraheve. Dhe pasi u martuan bashke hajdutet filluan te zgerdhihen taman si kurvat qe rrine te semefori…

Te gjitha keto shkrime mund t´i gjeni ne google nga autori.

Shih per kete, shkrimet e mia i morren shume gazeta,pa lejen time, jo qe me mbeti hatri fare,por me nderuan. Shkrimet i morren shume gazeta dhe Portale serioze si;”Gazeta Dita”, “Gazeta Jone”, “GAZETA 55″,”Metropol”,”Gazeta Kritika”… (Shqiperi). Portalet:”Nacionalalbania”, “Thealbanian uk”, “Diplomacia dk” dhe shume te tjera te mos i permendi me emer qe moderohen nga kosovaret…

Shkrimet ishin me muaj te tere ne TOP LISTAT, si me te lexuarat, qe edhe sot, nje shkrim i imi qe nga shtatori apo tetori eshte ne Top listen, i lexuar nga 20500 (Njezetemije e peseqind) klikime dhe 2000 like…

Nga keto shkrime ne gazeten “KOSOVA SOT” dhe ne disa Portale, ne fcb, bera shume shpejte 4500 (katermije e peseqind) miq e mikesha nga i tere globi, nder ta emra te njohur te kulter,artit,atdhetare te deshmuar te rrafshit kombetar, te burgosur politik, komandant dhe ushtare te UÇK-es…

Shih per kete, ne fcb, dolen nja pese-gjashte klysh titist denbabaden te lidhur ngushte me qarqet shoveniste serbo-çetnike. Keta klysh shkau nuk merren me temen per te reaguar,demantuar shkrimin,por shahen si gabelet. Ç´eshte e verteta edhe une, nuk u paraqita “frances” edhe tani po e perserise i shava dhe po i shaj serish ne rrenje e ne dege, ne kaptylldjepi e ne prag konaku…

Keta qen dhe zagare te pushtuesit nuk kishin mundesi te kundershtonin shkrimin,sepse te gjitha shkrimet ishin te ilustruara me fakte dhe faximile origjinale dhe nuk i kisha lene shtege te lehin langojt, ndonese jam shume i hapur per kritike…

Nje “niposh” i Tahir Zezes,nje “Rugovist deri ne vdekje”, Shala” me flamur te Shshelit ne krah, keta zogj shkine, shajn. Ketyre zogj shkine i themi publikisht:BENE PUSHKEN TOP!

Po keta klysh nuk lehin sert,sepse kata kane hanger çorben e Kalamegdanit. Keta qen jane endacak, nuk jane ujqer qe i bien torishtes. Keta nene e babe, i kane patur ne sherbim te zhupanve dhe vojvodeve, te Car Dushanit, e Sveti Saves…

Kur Serbosllavia ua kishte zene frymen shqiptareve qe te mos marrin fryme lirisht dhe qe kishin nisur me kohe vallen e lirise,ju me argatin e juaj i keni bere yzmet Serbise. Ju more qen i keni rene komanave te mortit bashke me karagjorgjeviqit, kunder kombit tone…

Keta langoj nuk dalin ne pazar dhe t´i lidhin kijet me mua publikisht,sepse nuk ja mbane, i njeh rrethi i tyre se kush kane qene tradicionalisht me nipat e Drazh Mihajlit. Nuk dalin ne pazar,sepse kane frike nga populli yne liridashes,sepse i njohin si spiun me damke…

Keta zogj kurve. me kshillojn qe te mos shkruaj ne gazeten “KOSOVA SOT”. Po kush jeni ju more bir bushtre? Ne me ju, titistet i kemi ndare punet qe pese shekuj,e keni provuar njehere dhe keni shkuar ne theqafje. Akoma nuk e keni kuptuar se ju ka vdekur nena Serbi,akoma nuk e keni kuptuar se ju ka vdekur qeni plak Tito…?

Ne kohen e qenit plak Titos dhe te gjaksorit Slobodan Milosheviq,keta qen kane lehur hajnisht dhe tani qe ju ka vdekur nena Serbi, jane hallakatur dhe kapur ne siklet.

Keta zogj shkine me porositin qe te mos shkruaj edhe per anetarin e Partise Komuniste Serbe,hajnin e 3%, bashkepunetorin e kriminelit, Rrahman Morina, Isa Mustafen. Po kush ju pyet juve, more qen te zgjebosur? Ju vetem jeni dalldisur dhe lehni si klysh te Krajleves, po si mund te ndali DIELLIN ME SHOSHE,O ZOGJ SHKINE!?

Nena e shkrete e juaja, ja ka lidhur ushkuret gabim. Ushkuret i keni te lidhura ka Shumadija e jo nga SHQIPERIA. Ju keni lehur shume dhe keni lepire yndyren serbe, per te fituar buken, e ja zefte frymen…

E di se juve ju ka ndersyer klika e zagareve te pushtuesit;Batoni,Devollet e ne vecanti Isa Mustafa.

Ndaj, krejt ne fund, i themi Isa Mustafes, lidhi qente,sepse me duarte tua ke per t´i gruposur qe te mos qelbet toka e Kosoves. Kjo toke e Arberit nuk qelbet vetem nga ngordhesirat, por edhe nga keta qen qe lehin te ndersyer nga ju. Eshte mire qe sa me pare te nisen kah nena e tyre, ne Serbi,Ose: LE T´I MARRIN THASET ME VETI PER T´I MBLEDHUR ESHTRAT!

- Advertisement -

MË TË FUNDIT