Lewandowski, tifozëve të Barcelonës: Mos u gëzoni shumë

Sulmuesi polak i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka pësuar frakturë në nofull dhe hundë në një duel me portierin e Borussia Dortmundit të martën në mbrëmje.

Edhe pse mendohet se një lëndim i tillë do t’ia mbyllë sezonin polakut, ai nuk dorëzohet.

Lewa ka thënë se ka gjasa që ai të rikuperohet me kohë për të luajtur kundër Barcelonës në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

“Ka edhe disa ditë për lojën në ‘Camp Nou’. Unë do ta jap maksimumin për të luajtur aty”, u shpreh polaku për gazetën Bild.

Ai po ashtu u ka bere thirrje tifozëve te Barcelonës që të mos gëzohen shumë.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT