Lëvizja ​Vetëvendosje: Shqetësimet tona për shkëmbim territoresh u vërtetuan

Lëvizja Vetëvendosje thotë se shqetësimi që kanë ngritur për marrëveshjen e fshehtë mes Thaçit dhe Vuçiqit, u vërtetua këto ditë edhe nga deklaratat e zyrtarëve në ShBA.

Sipas tyre, ata që i kanë akuzuar për paranojë në të vërtetë i shërbejnë presidentit Hashim Thacci.

“Partitë e PLAN-it na akuzonin për paranojë, por vetë nuk është se thjeshtë janë naiv por qëndrojnë pas këtij presidenti të cilin e votuan dhe të cilit i shërbejnë”, thuhet në reagimin e VV-së.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT