Lëshohet sërish alarmi në Veri të Kosovës

Pas tensioneve në Veri të Mitrovicës, alarmi i rrezikut është lëshuar sërish në orët e vona.

Ky alarm vije sot, më 31 korrik, para 1 gushtit, kohës kur pritet të hyjë në fuqi vendimi i qeverisë për ndërrimin e targave serbe me ato RKS, si dhe reciprocitetit për letërnjoftimet serbe, shkruan Periskopi.

Gjithashtu, gjatë ditës së sotme janë lëshuar disa herë alarmet.

Ndryshe për situatën e krijuar në Veri të vendit ka reaguar edhe kryeministri Kurti i cili ka akuzuar, Vucic dhe Petkovicin për gjendjen e sotme.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT