Tashmë i ka kaluar të 40-at por akoma vazhdon ta mbaj vetën në topformë. Leonora Jakupi iu ka rikthyer sërish muzikës pas një pauze relativisht të gjatë.

E krejt kjo kthesë e saj në muzikë duket se ka një arsye, sipas thashethemeve thuhet se ajo tashmë i ka dhënë fund lidhjes që kishte me një politikan dhe po ka kohë më shumë të merret me muzikë.

Kënga e saj më e re u bë publike dje ku dhe u mirëprit nga fansat e Jakupit. E pas kësaj kënge Leonora ka qenë e menjëhershme me fotografi alla aziatike.

E fundit ishte një foto ku Nora ishte zbukuruar shumë, dhe kishte vënë në kokë një shami në lloj kapeleje e cila ishte e punuar me të njëjtin material të veshjes së saj.

Kjo fotografi dhe të tjerat që nga dje që po i bën publike Leonora, po marrin shumë pëlqime e komente pozitive nga fansat e saj sidomos për freskinë dhe bukurinë e saj që po e ruan Jakupi.