Lëngu me mjaltë që ju dobëson 3 kg në javë

Çdokush dëshiron të ketë një trup të bukur. Studiesuist së fundmi kanë zbuluar se një lugë kafeje me mjaltë çdo ditë mund të bëjë çudira për organizmin tuaj. Mjafton të zëvendësoni sheqerin me mjaltë dhe ju do të mund të humbisni shumë në peshë.

Ndërsa lëngu magjik që ju bën të humbisni deri në 3 kg në javë është: ujë i ngrohtë më 1 lugë mjaltë dhe limon, e konsumuar 3 herë në ditë, mëngjes esëll, pas dreke dhe në darkë.

Mjekët gjithashtu këshillojnë të konsumohen shumë perime, pak fruta, aspak patate, shumë pak karbohidrate dhe gjithçka tjetër që nuk përmban yndyrë. Gjithashtu është shumë e rëndësishme që të eliminojmë nga dieta jonë e përditshme ato që njihen si “ushqimet mbeturina”.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT