LaVie laptopi më i hollë nga Lenovo

LaVie është laptopi më i hollë nga kompania e njohur botërore, Lenovo, e cila e prezantoj këtë produkt të ri në panairin CES 2015. Pos është i hollë ky laptop është edhe shumë i shndritshëm.
LaVie është kaq i lehtë falë materialit magnez-litium që është përdorur për krijimin e laptopit. Ai përmban gjeneratën e pestë të procesorit të Intel-it, që njihet për performancë të shpejtë
LaVie vjen në dy versione, të dyja operojnë me platformën Windows 8.1 të Microsoft-it: HZ550 dhe HZ750. Kompjuteri HZ750 është versioni me perfomancë më të shpejtë dhe vjen me menteshën e përshtatshme 360 gradë. Kompjuteri HZ550 kushton 1299 dollarë, ndërsa HZ750 kushton 1499 dollarë, raporton krokodili.
Lavie peshon vetëm 780 gramë, ka ekran 13.3 inç dhe njihet si laptopi/tablet më i lehtë i krijuar deri tani.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT