Latifi për policët që shkuan në veri: ‘Dalshin faqebardhë, sepse të bardhë e kanë rrugën dhe qëllimin’

Profesori universitarë dhe filozofi Blerim Latifi, me një postim në rrjetin social, ka shprehë mbështetje dhe admirim për pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët sot janë nisur për në pikat kufitare në pjesë veriore të vendit, shkruan Gazeta Metro.


Ai tha se këta janë heronjtë tanë në kohën e sotme. Lafiti u brengos se ata sot mund të përballen me banda kriminale të mbështetura nga Serbia. Profesori universitar pati një urim të veçantë për ta, pasi që sipas tij të pastër e kanë misionin dhe qëllimin.

Postimi i plotë:

Heronjtë e sotëm të Kosovës duken kështu! Ata sonte në veri mund të përballen me bandat e armatosura të autokratit të Beogradit.

Dalshin faqebardhë!

Sepse të bardhë e kanë rrugën dhe qëllimin./gazetametro.net

- Advertisement -

MË TË FUNDIT