Laporta, Crojf dhe Guardiola darkojnë së bashku!

 

Joan Laporta Johan Cruyff dhe Pep Guardiola kanë darkur mbrëmë duke diskutuar rreth një plani të bashkëpunimit në Barcelonë, raporton TV3.
Kjo treshe ishin ideatorët e Barcelonës së pamposhtur që fituan të gjithë trofetë e mundshëm dhe doninoj futbollin botëror për disa vite.
Në korrik të këtij viti do të mbahen zgjedhjet presidenciale te Barca dhe njëri nga kandidatët është edhe Juan Laporta.
Ndoshta Laporta ka dashur të marrë përkrahjen e dy ikonave të mëdha të Barcelonës dhe mund t’u ketë premtuar se do të jenë pjesë e projektit të tij në krye të klubit blaugran.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT