Lajmi i fundit: Tërmet në Gjilan

Tërmet në Fushë Kosovë

Dridhje të tokës janë dëgjuar sot në Gjilan. Meteo Kosova ka njoftuar se tërmeti ishte me magnitudë 2.3 shkallë Rihter dhe epiqendra e tij ishte në Serbi.

“Tërmet me magnitudë prej 2.3 shkallë të Rihterit në orën 10:24. Epiqendra ishte në Serbi, konkretisht në drejtim verior nga Kamenica apo specifikisht rreth fshatit Shahiq dhe Zhuj”, thuhet në njoftim.