Lajmi i fundit: Raste të reja me koronavirus në Drenas

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar për 195 raste të reja me koronavirus.

“Sot më 06 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 429 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 195 raste pozitive”, thuhet në njoftim.

Në mesin e 195 rasteve, 4 raste janë nga komuna e Drenasit./Drenicapress

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT