Lajmi i fundit nga Drenasi: Pajtohen familjet Topalli dhe Gjeli (FOTO)

Janë pajtuar dy familje në Drenas, të cilat ishin në hasmëri pas një konflikti me armë muaj më parë, njofton Gazeta Online Drenicapress.info

Familja Topalli nga Baica dhe familja Gjeli nga Likozhani i kanë dhënë fund hasmërisë, duke i shtrirë dorën e pajtimit njëra-tjetrës.

E meritor për këtë ishte Hoxhë Fatmir Latifi i cili nga Mitrovica kishte ardhur në xhaminë e Drenasit për t’i pajtuar këto familje. Kontributë në këtë pajtim ka dhënë edhe hoxha i Drenasit, Osman Musliu.
Të kujtojmë se në ekipen e hoxhë Fatmir Latifaj bënin pjesës edhe Hoxha Xhevat Kryeziu, haxhi Rizah Zekollin, haxhi Vesel Xhemajlin, Ali Pasoma, Idriz Shtutica dhe Ukë Ukaj./Drenicapress.info

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

Fotografia e Hoxhë Fatmir ef. Latifaj

- Advertisement -

MË TË FUNDIT