LAJMI I FUNDIT: Mustafa, Osmani dhe Haziri po zhvillojnë takim me Albin Kurtin

Pas nominimit të Vjosa Osmanit si kandidate e LDK-së për kryeministrit, kanë nisur negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me koalicionin e mundshëm parazgjedhor ndërmjet këtyre dy partive.

Ballkani.info merr vesh se tashmë ka filluar takimi ndërmjet Isa Mustafës, Vjosa Osmanit dhe Lutfi Hazirit me Albin Kurtin, kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes.

LDK-ja ka thënë se nuk e jep pozitën e kryeministrit, ashtu siç ka thënë edhe Lëvizja Vetëvendosjes. /Ballkani.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT