LAJMI I FUNDIT: Driblohet më në fund Virgil van Dijk

Ndeshja ndërmjet Liverpool dhe Arsenal arriti të ndërprejë një statistikë mbresëlënëse të qendermbrojtësit të Liverpool, Virgil van Dijk.

Ai në ndeshjen që po zhvillohet u driblua nga transferi i Arsenalit, Nicolas Pepe në ndeshjen e parë si startues.

Pepe ia ndërpreu statistikën prej 50 ndeshjeve radhazi pa u dribluar.

The False #9@TheFake_9

Pepe 1
Van Dijk 0

See The False #9’s other Tweets
- Advertisement -

MË TË FUNDIT