LAJMI I FUNDIT: Dramë e përtej drame, ja skuadrat që bien nga Superliga dhe ato që sigurojnë Evropën

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së fundit të Superligës së Kosovës.

Drita është kampione e Kosovës, Gjilani ka siguruar kalimin në Evropë – ndërsa Ballkani ka mbyllur sezonin në pozitën e tretë në tabelë – e ndjekur nga Prishtina, raporton GazetaBlic Sport.

Drenica e Trepça 89′ kanë siguruar mbetjen në Superligën e Kosovës vetmëm pa ndeshjeve të sotme – ku mitrovicasit fituan ndaj Prishtinës e ekipi i Drenicës mposhti Dukagjinin.

Flamurtari që u mposht nga Gjilani – edhe zyrtarisht është larguar nga elita e futbollit kosovar.

Flamurtari – Ferizaji, Vushtrria dhe Dukagjini janë larguar nga Superliga, kurse Besa e Arbëria janë aktivizuar në Superligë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT