Lajmi i fundit: Dorëzohet në polici personi që vrau 14-vjeçarin ditën e sotme

Personi i dyshuar për vrasjen e një 14-vjeçari sot në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë, është dorëzuar në polici.
Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media, ku ka bërë të ditur se personi i dyshuar me inicialet E.V., mashkull 15-vjeçar, është dorëzuar në polici dhe i njëjti është nën masën e arrestit policor, transmeton lajmi.net.“Personit të dyshuar i është sekuestruar një armë e ftohtë (thikë), që dyshohet të jetë përdorur në rast”, thuhet në njoftimin e policisë.Në prezencë të avokatit të personit të dyshuar, në koordinim me prokurorin e shtetit si dhe zyrtarët e Qendrës për punë sociale, hetuesit ndaj tij kanë filluar procedurat e nevojshme policore.

Njoftimi i plotë nga policia:

Informatë shtesë:Pas një pune të vazhdueshme hetimore, policia ka arritë që të identifikoj personin e dyshuar lidhur me vrasjen që ka ndodhë sot në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë.Personi i dyshuar E.V, mashkull 15 vjeç, është dorzuar në polici dhe i njëjti është në masën e arrestit policor.Personit të dyshuar i është sekuestruar një armë e ftohtë thikë, që dyshohet të jetë përdorur në rast.Në prezencë të avokatit të personit të dyshuar, në koordinim me prokurorin e shtetit si dhe zyrtarët e Qendrës për punë sociale, hetuesit ndaj tij kanë filluar procedurat e nevojshme policore.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT