Analisti Valon Syla është rrahur ditën e sotme nga një qytetar. Në videon e siguruar nga Portali.info dëgjohet qytetari duke i folur Valon Sylës dhe duke e sulmuar ndërkohë me grushte.

Valon Syla është kritikuar së fundmi për gjuhën e ashpëer që kishte përdorur ndaj mërgimtarëve.

Kujtojmë se sulmi ndaj analistit Syla vjen pas deklaratave për diasporën të cilat disa i morën si fyerje.