Para pak minutash ka ndodhur një aksident komunikacioni në qytetin e Drenasit, shkruan Drenica Press.

Sipas burimeve të portalit Drenica Press, aksidenti ka ndodhur në udhëkryqin tek “Drenasi2” apo si njihet ish “Kluzi”. Në këtë aksident janë përfshirë një makinë dhe një motoçikletë, ku siç mëson Drenica Press të aksidentuarit kanë marrë lëndime dhe janë nisur me urgjencë nga ndihma e shpejtë për tretmane mjekësore.

Ndërkaq në vend të ngjarjes ka dalë Policia e Kosovës, ku po heton rastin e kasidentit dhe po rregullon trafikun pasi si shkak i këtij aksidenti janë shkaktuar kolona të gjata në rrugën Drenas – Skenderaj./DRENICA PRESS/

LEXO EDHE: Aksident në rrugën Drenas – Skenderaj, vetura përplaset me traktorin me dru |Video