LAJMI I FUNDIT: 224 raste të reja me koronavirus

Në një konferencë për media, ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka bërë të ditur rastet me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 224 raste pozitive.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT