Ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Pejë, te vendi i quajtur Kroni i Mbretit.

Burime të Indeksonline thonë se nga aksidenti dyshohet të ketë vdekur një person.

Në vendin e ngjarjes është Policia dhe njësiti i ndihmës së shpejtë.