Lajm shumë i keq për Shqipërinë, pak orë para ndeshjes me Francën

Shqipëria ka marrë një lajm të keq në ditën e ndeshjes së madhe kundër Francës.

Shqipëria takohet sonte me Francën në Marseille, në ballafaqimin e xhiros së dytë në Grupin A në “Euro 2016”.

Pas humbjes nga Zvicra, kuqezinjtë kanë nevojë për pikë që të mbajnë gjallë ëndrrën e kualifikimit të mëtutjeshëm.

Mirëpo, UEFA.com ka publikuar një statistikë e cila është lajm shumë i keq për Kombëtaren, përcjell “Lajmi.net”.

Franca nuk ka pësuar asnjë disfatë në katër ndeshje zyrtare të zhvilluara në Marseille.

Ata kanë fituar tri dhe barazuar një ndeshje.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT