LAJM I MIRË: Vetëm një rast me koronavirus në Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 196 raste pozitive.

Lajm i mirë është se nga komuna e Skenderajt vetëm një person ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Rasti pozitiv është nga fshati Prekaz i Epërm./DrenicaPress

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT