Lajm i mirë për Drenasin, bie numri i prekurve me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit,në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 443 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 190 raste pozitive.

Nga gjithsej 190 raste, për komunën e Drenasit ka ardh një lajm i mirë pasi sot është një numër i vogël i rasteve në krahasim me ditët paraprake. Janë vetëm 2 rastë të shënuara gjatë 24 orëve të fundit. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT