Lajm i mirë nga Shqipëria: Shërohet edhe personi i tretë nga koronavirusi

Nga Shqipëria kanë filluar të vijnë lajmet e mira rreth pandemisë aktuale.

Kryeministri Rama ka njoftuar se edhe një pacient është shëruar nga virusi.

“EDHE PACIENTI ZERO SAPO DOLI NEGATIV🤩🤩🤩”, ka shkruar ai në Facebook.

Po ashtu, edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, dha lajmin e gëzueshëm duke treguar se numri i të shëruarve ka shkuar në tre.

“Një tjetër lajm i mirë🙏🏼 Edhe pacienti 0️⃣ sapo është konfirmuar negativ👍🏼 Babë e bir pritet të lënë spitalin dhe bashkë me pacientin tjetër që la spitalin mesditën e sotme, janë 3️⃣ pacientët e shëruar që rikthehen në shtëpi🙏🏼 Shumë mirënjohëse për punën dhe sakrificën e ekipit të #Infektivit😊
#JeniMëTëMirët🤩”.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT