Lajm i mirë nga Presidenti: Do të bëjmë çmos që sa më parë të ndërtojmë stadiumin e ri në kryeqytet (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi në një postim të tij në rrjetin social “Facebook” ka premtuar se do të fillojnë sa më shpejt që të jetë e mundur punimet për stadiumin e ri në kryeqytet.

Kjo vjen pasi Kosova është pranuar në UEFA DHE FIFA, dhe kombëtarja e Kosovës nuk ka ndonjë vend të mirë për t’i zhvilluar ndeshjet.

“Pas anëtarësimit në UEFA DHE FIFA, kombëtares së Kosovës i duhet një vend dinjitoz për zhvillimin e garave ndërkombëtare. Do të bëjmë çmos. Që sa më parë të fillojë ndërtimi i stadiumit të ri në kryeqytet, me kapacitet prej 30 mijë ulëse, i prezantuar kohë më parë. Vetëm kështu, anëtarësimi në UEFA dhe FIFA merr kuptim”, ishte shkrimi i plotë i Thaçit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT