Lajm i mirë, certifikata e lindjes e shumë shërbime të reja në portalin e-Kosova

Shërbime të reja elektronike po lansohen në portalin e-Kosova.

Kryeministri i Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, marrin pjesë në lansimin e shërbimeve të reja elektronike në portalin e-Kosova, që përfshijnë certifikatën e lindjes, ekstraktin e lindjes, certifikatën e martesës dhe certifikatën e vdekjes, si dhe shërbimin për vazhdimin e regjistrimit të veturës.

Ngjarja do të fillojë nga ora 12:00 te ndërtesa e Qeverisë së Kosovës, salla P-38./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT