Lajm i madh: Abazoviç zgjidhet kryeministër i Malit të Zi

Dritan Abazoviç është zgjedhur kryeministër i ri i Malit të Zi.

Më 45 vota dhe tri kundër, deputetët e Kuvendit të Zi në një seancë të jashtëzakonshme i kanë dhënë besimin për këtë post.

Abazoviç në qeverinë e fundit ishte zv-kryeministër i këtij vendi.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT