Lajm i Fundit/ Digjet një banesë në Mitrovicë

Një banesë ka marrë flakë para pak minutash në fshatin Tunel i Parë, që gjendet në rrugën Mitrovicë-Shalë e Bajgorës.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin për Reporteri.net, duke sqaruar se nuk ka të lënduar sepse me kohë ishin larguar njerëzit që ishin brenda.

Zyrtarë të policisë nga vendi i ngjarjes i kanë thënë Reporterin se zjarri është lokalizuar dhe është gati për t’u fikur.

Ndërkohë, për shkaqet që sollën deri tek zjarri akoma nuk dihet, mirëpo theksohet se ajo ishte një banesë e vjetër që ishte ndërtuar para luftës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT