Labinot Tahiri: A edhe kjo vajzë kinse prej COVIDIT a?

Këngëtari Labinot Tahiri, i cili ishte një prej figurave që kontribuoi me mjete për shërimin e 19 vjeçares nga Mitrovica, Nazlije Sherifit, thotë se është pa koment në lidhje me konstatimet se ajo vdiq nga coronavirusi.

Tahiri thotë se është absurde kur plakat 100 vjeçe që kinse po u shërokan nga virusi, e 19 vjeçarja që vdiq pasi nuk mundën t’ia transplatojnë veshkën, paska vdekur prej tij.

Në mesin e shtatë viktimave nga coronavirusi të hënën në Kosovë, u raportua se ishte edhe 19-vjeçarja, Nazlije Sherifi, nga Mitrovica e cila po vuante nga një sëmundje e rëndë.

Këtë e konfirmoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes raportit 24 orësh të gjendjes me COVID-19

Nazlije Sherifi vuante nga një sëmundje e veshkave dhe po priste rezultatet për përshtatjen e veshkës me Valmir Aliçkajn nga Deçani, i cili doli vullnetar që t’ia dhurojë veshkën vetëm e vetëm që ta shpëtojë.

Por e njëjta nuk arriti që të mbijetojë dhe humbi jetën gjatë ditës së diel, ndërsa u varros të hënën në Mitrovicë.

Ky është postimi i plotë i Tahirit:

Pa koment pêr Zotin!

A edhe kjo vajz kinse prej KOVIDIT A????

Familje e dashur, e di që nuk ju mjafton as ngushëllimi sot për vajzên e cila ndrroi jetë!

Nuk di çka të ju them, vetem e di qê absurde kjo cka po ndodh?!

Kur ne i shikojmê këto të moshuara mbi 100 vjet që kinse i kanë mbijetuar KOVIDIT, kurse kjo engjellushe e cila vdiq demek ne fund , pasiqë nuk patên mundesi ta bejnë transplatimin e veshkês, sipas familjes! Pastaj e paskan dhan lajmin se vdiq nga Kovidi, vërtetë pa koment!!!!

Ma beni hallall nese po gaboj!!!!

Nje ditë do te dale e verteta e krejt ketyre VDEKJEVE!

Me vjen keq per krejt familjet që po i humbin te dashurit e tyre.

Ty trim që deshte me ia dhurua veshkën, Zoti ta beftë jetên DRITË.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT