La Liga vijon sipas kalendarit

Kampionati spanjoll (La Liga) do të luhet normalisht këtë fundjavë, pavarësisht kërcënimit të grevës.
Gjykata e Lartë në Spanjë vendosi se greva që ishte thërritur nga Shoqata e Futbollistëve Spanjollë është e paligjshme dhe në këtë mënyrë, dy javët e fundit të La Ligas, si dhe finalja e Kupës së Mbretit do të luhen sipas programit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT