Ka vdekur ish-veterani i UÇK’së, Nuhi Bala.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë veterani i UÇK-së, Bislim Syla.

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen E’Luftarit te Liris, Nuhi R Bala!”, ka shkruar Syla në profilin e tij në Facebook.

Bashkëlufëtarët e Nuhiut kanë njoftuar kohë më parë se ai ishte në gjendje të rënd shëndetësore dhe ishte harruar nga institucionet shtetërore.

Nuhiu e kishte lënë Gjermaninë dhe ishte kthyer në Kosovë për të luftuar kundër forcave serbe.