Andy Ruiz, right, punches Anthony Joshua during the seventh round of a heavyweight championship boxing match Saturday, June 1, 2019, in New York. Ruiz won in the seventh round. (AP Photo/Frank Franklin II)

Të shtunën zhvillohet ndeshja e shumëpritur në mes të Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr.

Revanshi i shumëpritur luhet në Jedah të Aranisë Saudite, shkruan Indeksonline.

Mbrëmja fillon që në ora 18:00, derisa meçi kryesor pritet të jetë në ora 20:00.

Kjo ndeshje transmetohet drejtpërdrejtë në platformën Kujtesa, konkretisht në televizionin Kujtesa Sport 1. /IndeksOnline/