Ky politikan serb u bënë thirrje shqiptarve që mos ta përkrahin Albin Kurtin

 

 

Delibor Jevtiq, ministër i Kosovës për Komunitet dhe Kthim, ka thënë se Asociacioni i Komunave Serbe nuk është kumtër shqiptarëve, shkruan Tanjug, përcjellë Klan Kosova.

Asociacioni do të mundësojë investime dhe to të ndikojë në përmirësimin e jetës së çdo qytetari të Kosovës në aspektin ekonomik, prandaj nuk ka arsye për t’u brengosur, ka deklaruar Jevtiq.

“Unë besoj se shqiptarët janë mjaftueshëm të vetëdijshëm, prandaj nuk pres se do ta përkrahin idenë e Albin Kurtit për luftë”.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT