Ky përqafim i Ronaldos po bën xhiron e botës (VIDEO)

Nëse Ronaldo është sot një ndër futbollistët më të mirë në botë, një meritë të madhe ka edhe ky trajner i jashtëzakonshëm.

Po flasim për Sir Alex Ferguson, ish-trajneri legjendar i Manchester United, i cili e ka stërvitur Ronaldon kur luante për ‘Djajtë e kuq’.

Ferguson ka qenë në Saint-Denis për të parë finalen Francë-Portugali ku edhe është takuar me portugezin Ronaldon.

Fotoja e cila po bën xhiron e botës, tregon dashurinë dhe mirënjohjen që Ronaldo ka për ish-trajnerin e tij.

https://www.youtube.com/watch?v=P1q6sYFBUj4

Ronaldo bumped into his former Manchester United manager after lifting the European Championship title

As usual, the Portugal captain had a warm welcome for a man who he sees very as much as his mentor

Ronaldo's touching embrace with Ferguson put the seal on what was an emotional night for the 31-year-old

Portugal and former United winger Nani also had a warm welcome for Ferguson as the celebrations continued

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT